DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Upes, kanāli > Sodainīte
Tēmas -> Nedzīvā daba > Ūdeņi > Upes, kanāli = Upes, strauti, urgas, cilvēku rakti kanāli un grāvji Latvijā.
 Izvēlēties pēc nosaukuma:
Kura Latvijas daļa:
Novads / Rīgas daļa:
Atrašanās vieta:

   
 • Pilnais saraksts fotografētajiem objektiem , sakārtots pa novadiem, vietām.
 • Upes, kanāli. Sodainīte

  Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Seces pagasts (Jaunjelgavas novads, Sēlija)
  Upes atrašanās pēc Dziedavā publicētajiem foto:

  Ieteka: Daugava

  Sodainīte, arī: Sodeja ir apm. 2 km gara upīte Seces pagastā; iztek no Sodrēju purva, tek pa Biķernieku gravu un ietek Daugavā.

  Aprakstu veidoja Julita Kluša, 2013.

       
   
  Komentāri:
  Ai Gars, 2013-11-12 :   Biķernieku grava droši vien bija, jo purvainas pļavas par gravu,,, nenosaukt. Ir čupa līdzīgas saknes vārdu -Sod- ar gluži atšķirīgu nozīmi. Zināt īsto (lai neputrotos) jāizmanto LĢIS katalogs.

  _Atis_, 2013-11-13 :   Kas ir LĢIS katalogs? Ja vietvardi.lgia.gov.lv - tur no šajā lapā minētā ir tikai Sodrēju purvs. Ja Ūdens saimniecisko iecirkņu klasifikators - tur nav nekā. Teritorijas plānojumā minēti Sodrējpurvs un Sodrējas upe.  Atlasīts 1 attēls. (Lai palielinātu, uzklikšķini uz bildes.)

  Foto: Julita Kluša


  Kādas upītes ieteka Daugavā netālu no Daugavas piemiņas akmens, 05.08.2011.
  Sēlija, Aizkraukles rajons, Jaunjelgavas novads, Seces pagasts, vasara.
      Redzamie objekti : Daugava, Sodainīte
      Tēmas : Upes, kanāli, strauti ; Ūdens ; Upes ieteka

  Komentāri:
  Ai Gars, 2013-11-12: Jā..., kādai gan upītei būtu tāds piemiņas akmens?! Un priekš kam Daugavai tāds...Uz akmens ir iekalts cits vārds, un tas nav "piemiņa".
  _Atis_, 2013-11-13: Tas, kas akmenī iekaltais mēdz atšķirties no tā, kā akmeni dēvē, šķiet, ir pierasta lieta. Un šis ir Daugavas piemiņas akmens jeb Daugavas akmens. Ja tēlnieks vēlējies citādi, tas, protams, jārespektē, bet man tādu ziņu nav. Arī vieta, kur ūdenskrātuve ielauzusies sāngravā un izveidojusi 20.gadsimta ainavu, izraudzīta veiksmīgi, lai padomātu, kur Daugava bijusi un kur un kāpēc ir tagad.
  Ai Gars, 2013-12-19: ...tēlniekam pašam pavaicāt vairs nevaram. Tad kad sākām domāt par šo piemiņas vietu LKF Daugavas komisijā, pilnīgi vienprātība bija tajā, ka Daugava IR DZīVA - viņai pieminekli nedrīkst likt (tāpat kā Staburagam). Vieta ir Dabas izvēlēta kur Daugava aiztecēja S E C E N. Konkrēti.
  _Atis_, 2013-12-28: Vēlreiz rūpīgi pārlasīju teiku un mēģināju to salikt kopā gan ar akmeņa atrašanās vietu, gan ar manu izpratni par to, ko varētu nozīmēt "izrāvusi taisnāku ceļu". Nu pilnīgi neko nesapratu. Varbūt, ka vietējiem viss ir skaidrs & konkrēti, bet tūristam tā visa konkrētība aiziet secen. Pati teika gan ir ļoti vērtīga - droši vien bieži negadās saglabāt tautas atmiņā laikus, kopš kuriem virs upes gultnes uzaudzēts 20-40m kultūrslānis:)
  Aigars upes.lv, 2014-02-13: Ak, kāds nu es vietējais...
  Aptaujāju vēlreizīt iedzimtos - bijušo Krieviņu mājvieta, tāpēc Krieviņgrāvis. Bet tek no Sodejas purva, tapēc Sodeja.
  Mūsdienu Daugava apliec loku pret Koknesi, tas arī taisnāks ceļš. Redzams Latvijas kartē. Un teika ir precīza (pat perfekta). Kā manā skatījumā vairums. Atliek Teikas salikt ar karti.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo attēlu:

     Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
  daba.dziedava.lv.
  Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

  (c) Julita, 2008.- 2024.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv