DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"

Daba.dziedava.lv VEIDOTĀJI un palīgi

Ansis Opmanis

Ansis Opmanis ir viens no Dabas retumu krātuves dibinātājiem, kā arī aktīvs dabas pieminekļu un retumu apsekotājs un ievāktās informācijas apkopotājs.

Viens no lielākajiem darbiem vairāk nekā 15 gadus ir Dabas retumu krātuves dabas pieminekļu datubāzes uzturēšana, sākumā papīra, bet nu jau arī elektroniskā formātā, regulāri papildinot ar jauniem datiem par aizsargājamiem kokiem, akmeņiem, avotiem, alām, ūdenskritumiem, retu augu atradnēm u.c.

Liela aizraušanās jau no pusaudža gadiem ir saistīta ar augiem, īpaši sūnām, par ko informāciju apguvis pašmācības ceļā, konsultējoties ar šai jomā gudrākiem cilvēkiem, kā arī no grāmatām un interneta. Botānisks prieciņš ir atrast dabā kādu jaunu vai retāk sastopamu augu sugu.

Interesē arī vietvārdi, teikas, vietu vēsture, ģeogrāfija, senas kartes.

Senāk kādu laiku strādājis arī par gidu Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs.

Pēdējo gadu pavada mājās, auklējot meitu Līvu. Brīvajā laikā veido ziedaugu un sūnu sugu aprakstus, kā arī palīdz ar augu noteikšanu priekš daba.dziedava.lv.


Aprakstu veidoja Julita Kluša, 2011. g. janvāris.


(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv