DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"

Daba.dziedava.lv VEIDOTĀJI un palīgi

Viesturs Vintulis

Īsi sevi raksturojot, esmu biologs, zoologs pēc profesijas un aicinājuma, un mūsu dabas aizstāvis pēc pārliecības. Mans tiešais darbs visvairāk saistīts ar sikspārņiem un putniem, taču laikam dabā nebūs nekā tāda, kas kaut kādā mērā nebūtu manu interešu lokā.

Kā galvenās aizraušanās varu pieminēt visdažādāko dzīvo dabas objektu vērošanu (sākot ar zīdītājiem un putniem, beidzot ar augiem un sēnēm) un arī to fotografēšanu. Tiesa, ar pēdējo vaļasprieku ne vienmēr iznāk laiks nodarboties. Abas nodarbes, protams, saistītas arī ar ceļošanu. Esmu arī visai kaislīgs makšķernieks un sēņotājs, kas parasti ir apvienojams arī ar visa cita vērošanu.

DZIEDAVĀ nonācu dēļ saviem vaļaspriekiem - meklējot internetā dažādu kukaiņu bildes, lai noteiktu sugas dzīvniekiem, ko pats biju sabildējis. Lapa man tik vareni iepatikās, ka daudz nedomājot pieteicos ieguldīt tajā arī savu zooloģisko artavu.

Uzskatu, ka jo vairāk būs šādu skaistu un informatīvu zināšanu avotu, kas parāda mūsu zemītes skaistumu un daudzveidību, jo lielākas izredzes mums būs kaut daļu no tā saglabāt. Dabas vērtības ir gandrīz vienīgās, kas laika gaitā nemainās, tikai mēs, cilvēki, bieži tās neprotam novērtēt un nosargāt - bieži vien tikai nezināšanas dēļ.

Kā teicis mans mīļākais rakstnieks Terijs Pračets: "Them as can do, has to do for them as can't. And someone has to speak up for them as has no voices" (brīvi tulkojot: "Tiem, kas var, jādara to vietā, kas paši to nevar. Un kādam ir jārunā, jāiestājas par tiem, kam pašiem nav balsu"). Darīsim un runāsim arī mēs mūsu Dabas labā!


(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv