DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Upes, kanāli > Akmeņupīte
Tēmas -> Nedzīvā daba > Ūdeņi > Upes, kanāli = Upes, strauti, urgas, cilvēku rakti kanāli un grāvji Latvijā.
 Izvēlēties pēc nosaukuma:
Kura Latvijas daļa:
Novads / Rīgas daļa:
Atrašanās vieta:

   
 • Pilnais saraksts fotografētajiem objektiem , sakārtots pa novadiem, vietām.
 • Upes, kanāli. Akmeņupīte

  Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Drabešu pagasts (Amatas novads, Vidzeme)
  Upes atrašanās pēc Dziedavā publicētajiem foto:

  Saistītie objekti: Gaujas nacionālais parks, Amatas taka, Zaļais iezītis, Zvārtes iezis - Veclauči
  Atlasīts 1 attēls. (Lai palielinātu, uzklikšķini uz bildes.)

  Komentāri:
  Aigars upes.lv, 2013-12-27: ...mirkli apmulsu, lai gan skaidrs ka upītes ar šādu nosaukumu var būt vai cik. Pirmā gan nāk prātā Ogres Velna maisa pieteciņa. Tā kā gar Amadu esmu maisījies neskaitāmas reizes, bija jāpārliecinās, ka puslīdz oficiālajā LĢIS datu bāzē ir visās Latvijas malās sešas un vēl trīs kā paralēlie nosaukumi. Te iespējams jaunatklājums! Autoru, AVOTU !?
  _Atis_, 2013-12-28: Akmeņupīte ir gan GNP publicētā shēmā (to var apskatīt, piemēram, http://www.daba.gov.lv/public/lat/turistiem/apraksti/taka/amatas_geotaka/ ), gan Jāņasētas kartēs, arī vecās. Augštecē Jāņasētai ir cits nosaukums - Riekšupīte.
  LGIS datu bāzē ir tikai 16 Amatas pietekas. Šī strauta tur nav, bet netālu no strauta atzīmēta pauguru grupa ar aizdomīgu nosaukumu "Alkšņu tērce".
  Savukārt novada teritorijas plānojuma kartē izskatās, ka Alkšņu tērce ir šis pats strauts (tajā kartē gan vairāki nosaukumi iezīmēti neprecīzi) un augštecē šis strauts nosaukts par Jaunmājas tērci.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo attēlu:

     Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
  daba.dziedava.lv.
  Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

  (c) Julita, 2008.- 2023.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv