DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Alejas, kokrindas > Lizdēnu lazdu aleja
Tēmas -> Augi, sēnes, gļotsēnes > Alejas, kokrindas = Cilvēku iekoptas alejas un koku rindas Latvijā
 Izvēlēties pēc nosaukuma:
Kura Latvijas daļa:
Novads / Rīgas daļa:
Atrašanās vieta:

   
 • Pilnais saraksts fotografētajiem objektiem , sakārtots pa novadiem, vietām.
 • Alejas, kokrindas. Lizdēnu lazdu aleja

  Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Rencēnu pagasts (Burtnieku novads, Vidzeme)

  Balticmaps.eu: (584617, 6395112)


  Saistītie objekti: Lizdēnu muižas parks, Lizdēnu muiža

       
   
  Komentāri:
  ella, 2017-04-07 :   skaista aleja. sakiet lūdzu vai vienigo lazdu aleju Latvija drikst ieklaut privatipašumā un norobežot to ar metēla žogu.?Vai likumsto ļauj?

  ella, 2017-04-07 :   Turklāt jaunie iedzivotāji to apzāģē pēc savām vajadzībām. vai tiešām tāda visatļautība it pieejama?

  _Atis_, 2017-04-11 :   Aleja tiešām ir unikāla. Tā atrodas uz 3 privātīpašumu robežas. Vai šiem īpašumiem ir reģistrēts apgrūtinājums, kas prasa nenorobežot aleju un atļaut pa to pārvietoties - par to jāinteresējas pašvaldībā. Loģiski būtu, ja šāds apgrūtinājums būtu - Lizdēnu muižas apbūve un parks ir pašvaldības nozīmes aizsargājamie kultūrvēsturiskie objekti. Parka robežas teritorijas plānojumā nav norādītas. Vecajā (pagasta) teritorijas plānojumā parks bija arī reģistrēts kā aizsargājams dendroloģiskais stādījums. ...

  _Atis_, 2017-04-11 :   Aleja tiešām ir unikāla. Tā atrodas uz 3 privātīpašumu robežas. Vai šiem īpašumiem ir reģistrēts apgrūtinājums, kas prasa nenorobežot aleju un atļaut pa to pārvietoties - par to jāinteresējas pašvaldībā. Loģiski būtu, ja šāds apgrūtinājums būtu - Lizdēnu muižas apbūve un parks ir pašvaldības nozīmes aizsargājamie kultūrvēsturiskie objekti. Parka robežas teritorijas plānojumā nav norādītas. Vecajā (pagasta) teritorijas plānojumā parks bija arī reģistrēts kā aizsargājams dendroloģiskais stādījums. Jaunajā (novada) vairs nav. Dendrologi savos apstādījumu pētījumos aleju ir iekļāvuši Lizdēnu parkā. Tāpēc, ja šāda apgrūtinājuma īpašumiem nav, ir labs pamats to pieprasīt.
  Ja apzāģēšana neizskatās pēc kultūrvēstures objekta sakopšanas, bet postīšanas, pašvaldībai vajadzētu postītāju sodīt. Varbūt palīdzību var meklēt arī ZBR. Lizdēni gan ir tikai neitrālajā zonā.

  Atlasīts 1 attēls. (Lai palielinātu, uzklikšķini uz bildes.)

  Foto: Julita Kluša


  Lizdēnu lazdu aleja kādreiz tikusi izgaismota ar lukturīšiem, 15.08.2015.
  Vidzeme, Valmieras rajons, Burtnieku novads, Rencēnu pagasts, vasara.
      Redzamie objekti : Lizdēnu lazdu aleja, Lizdēnu muižas parks, Lizdēnu muiža
      Konkrēti augi : Parastā lazda Corylus avellana
      Tēmas : Koki, krūmi ; Ceļi, takas ; Lapas ; Alejas, koku rindas

  Komentāri:
  Par šo attēlu vēl nav saņemti komentāri.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo attēlu:

     Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
  daba.dziedava.lv.
  Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

  (c) Julita, 2008.- 2020.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv