Vietējā suga. Aug mežos un krūmājos, biežāk mitros, aluviālos mežos (biotops 91E0).
Raksturīga izteikti noliekta skara ar nokareniem zariem.
No līdzīgās Glyceria lithuanica, kam arī nolīkusi skara un akoti nav redzami (cinnai akots īss, ārpusē neredzams; ūdenszālei nav vispār), atšķiras ar vārpiņas ziediem - cinnai vārpiņā 1 zieds, zieda plēksnes gludas, kamēr Lietuvas ūdenszālei - 4-6 ziedi, zieda plēksnes ar 7 izcilnētām dzīslām.
Cinnna Latvijā sastopama ļoti reti, tās ZA daļā; Kurzemē nav atrasta. DMB (dabisku mežu biotopu) speciālā biotopu suga ar ļoti augstu vērtību. Suga iekļauta īpaši aizsargājamo sugu sarakstā pēc Ministru kabineta 2000.g. noteikumiem (2004.g. redakcijā). Iekļauta īpaši aizsargājamo sugu sarakstā, kam veidojami mikroliegumi. (MK noteikumi, kas spēkā no 2013.g.) Ierakstīta Sarkanajā grāmatā, 3. kategorijā.
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: latvijasdaba.lv Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.