Gara, tumši violeta kājiņa (līdz pat 6-10 x garāka nekā galviņas diametrs), violeta galviņa (D līdz 0,5 mm) ar kausiņu; virs kausiņa - tīkliņš ar daudziem, nedaudz uzbiezinātiem mezgliem. Granulas 0,5-1 µm.
Augot uz dzīvu koku mizas un trupošas koksnes.
Latvijā pirmoreiz novērota 2025. gada 22. martā, kad to Inčukalna pag. uz lapkoka kritalas atrada J.Kluša. Sugu apstiprināja E.Johannesens.
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: gbif.org Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 4. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.