Konkrēti objekti > Diži akmeņi > Černausku akmens Tēmas -> Nedzīvā daba > Akmeņi > Akmeņi = Latvijas dižakmeņi, citi ievērojami akmeņi, kā arī interesantas akmeņu kopas, krāvumi.
Černausku akmens, dēvēts arī: Ezernieku akmens, Ezerkalnu akmens, Čerņausku akmens, Čerņavsku akmens. Dažādos literatūras avotos uzrādīti atšķirīgi akmeņa parametri, kas garumam, augstumam, platumam atšķiras pusmetra robežās. Apkārtmērs: 14 - 16,7 m, tilpums: 20 - 29 m3.
No grāmatas B.Saltupe, G.Eberhards "Akmeņi un dižakmeņi" (1981.g.): "Pelēks, maz sadēdējis sīk- un vidējkristālisks migmatizēts biotīta gneiss. Apsūnojis."
Info arī: etaka.lv.
Aprakstu veidoja Julita Kluša, 2013.
Komentāri: romualds, 2009-09-22 : Pēc kopējiem izmēriem Černausku akmens ir Rīgas rajona lielākais dižakmens ar samērā plakanu augšvirsmu. Komplektā ar akmens apskati var pieķert samērā netālu augošo Černausku dižozolu.
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.