Akmeņčakstīte bieži ligzdo dažādos cilvēka veidotos biotopos: būvlaukumos/jaunbūvēs, dažādās kaudzēs (ķieģeļu, baļķu u.tml.), ēku drupās. Tēviņš ir ar zilganpelēku muguru, baltu vēderu, gaiši oranžīgām krūtīm un izteiktu melnu acs svītru, kas paplašinās aiz acs. Spārni melngani, astes gals melns, astes pamatne - balta.
Mātīte mazāk kontrastaina, brūnganākiem spārniem un oranžu vēderpusi; jaunie putni līdzīgi mātītei, tikai ar brūnganu muguru. Raksturīgi svilpjoši un čakstinoši saucieni. Jaunie putni īpaši līdzīgi citu Oenanthe čakstīšu sugu jaunuļiem, bet tās Latvijā ir sastopamas tikai ļoti reti ceļošanas laikā. Sīkāka informācija par šo tēmu: ornitofaunistika.com. Šo dzīvnieku atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 5. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.