Jauna gaiši rozā, tad koši sarkana, vēlāk nobrūnē.
No Tubifera grupas citām līdzīgām aveņgļotsēnēm atšķiras ar izteiktu baltu pakāji - kājiņu, kurā gļotsēne it kā karājas.
Gļotsēne sastāv no daudzām cieši sakopotām sfēriskām sporotēkām, kuru virsma kopējā augļķermeņa virsmā - lēcveida. Kopējais d=2-3(4) cm, atsevišķa sporotēka ~0,5 mm. Vienīga Tubifera grupas suga, kurai visas sporotēkas ir sfēriskas, nav izstieptu cilindrisku formu, kā tas ir citām.
Pasaulē šī suga izdalīta tikai 2015. gadā (Leontyev & co).
Latvijā suga pirmoreiz apzināta 2021. gada jūnijā Siguldā (atrada Julita Kluša; sugas hiptēzi izvirzīja D. Ļeontjevs)
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 8. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.