DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Valērijs Siņeļņikovs "Izproti savu slimību"

(Rīga, 2004., "Sol Vita").
Grāmatai 2 daļas - pirmā un otrā grāmata. Pirmajā daļā autors izklāsta mūsos esošo negatīvo emociju patiesos pozitīvos nolūkus un ierosina mainīt savu negāciju pilno uzvedības veidu, tos pašus pozitīvos nolūkus realizējot citādi - tā, lai neciestu ne pats, ne apkārtējie. Otrajā daļā tiek aplūkotas konkrētas slimību izpausmes un skaidroti to iespējamie cēloņi, kas sakņojas pašos cilvēkos, viņu raksturā un attieksmē pret apkārtējo pasauli.

Pirmā grāmata
  • (55.lpp.->) MEDICĪNĀ VALDOŠAIS MODELIS
    Pamatpostulāti
    1. Cilvēks eksistē savrup no apkārtējās vides.
    2. Apkārtējā pasaule- naidīgo un sabiedroto spēku pasaule. Labā un ļaunā pasaule.
    3. Mūsu organismam uzbrūk zināmi naidīgie spēki (mikroorganismi, fiziskie un ķīmiskie faktori, cilvēku iedarbība). Mēs pastāvīgi atrodamies aplenkuma stāvoklī.
    4. Mēs uzvaram, nogalinot slimības izraisošos mikroorganismus. Un pēc cīņas beigām organismam jāatjauno slimības sagrautā veselība.
    5. Ir "vājas" slimības, ar kurām ir viegli cīnīties (piemēram, saaukstēšanās). Bet ir arī "stipras"slimības (tā sauktās "neārstējamās slimības"), kuras uzveikt nav iespējams. No dažām slimībām var izvairīties, nostiprinot organisma aizsargspēkus (vakcinējoties, norūdot organismu).
    6. Veselības saglabāšana - tā ir cīņa.
    7. Slimība - tas ir ļaunums, ar kuru jācīnās visiem spēkiem.
    8. Ārsta uzdevums - palīdzēt slimniekam uzveikt slimību. Tāpēc jānosaka diagnoze, tas ir, janosauc vārdā slimība -ienaidnieks, un pēc tam jānozīmē cīņas līdzekļi.
    9. Farmaceitiskā rūpniecība rada aizvien spēcīgākus līdzekļus cīņai ar slimībām. Progresu medicīnā nosaka aizvien pilnīgāku līdzekļu radīšana cīņai ar saslimšanām.
    10. Dažreiz mēs uzveicam slimību, dažreiz kaujā uzvar slimība. Pat ja mēs iemācīsimies uzveikt dažas slimības, tomēr beigu beigās zaudēsim šajā karā, tāpēc ka nomirsim.

    ĀRSTA SIŅEĻŅIKOVA JAUNAIS MEDICĪNAS MODELIS
    Pamatpostulāti
    1. Mēs dzīvojam nevis izolēti no apkārtējās pasaules, bet esam tās daļa. Apkartējā pasaule - tā ir mūsu pasaule.
    2. Veselība - tas ir līdzsvars starp mūsu eksistences veidu un apkārtējo pasauli. Tā ir harmonija pašam ar sevi un apkārtējo vidi.
    3. Mūsu ķermenis ir pastāvīgā kontaktā ar dažādām dabas spēku izpausmēm (mikroorganismiem, fiziskajiem un ķīmiskajiem faktoriem, cilvēku darbību). Tas viss ir neatņemama apkārtejās vides sastāvdaļa. Ikviens no šiem spēkiem mums var būt noderīgs.
    4. Saslimšana - tā ir līdzsvara zuduma pazīme. Mums jāpievērš uzmanība sava ķermeņa signāliem.
    5. Mēs paši ar savu darbību, savām domām un emocijām izjaucam līdzsvaru un radām slimības.
    6. Mēs varam ietekmēt savas domas, emocijas un uzvedību. Mēs varam ietekmēt apkārtējo pasauli. Rūpēdamies par savu nodomu skaidrību, mēs rūpējamies par savu veselību.
    7. Saslimšana - tā ir organisma veselības pazīme, tā ir cilvēka un dabas sasniegums. Tā atjauno mūsu izjaukto līdzsvaru. Slimība - tā ir dabas dziedinošo spēku izpausme.
    8. Organisms pats tiecas atjaunot zaudēto līdzsvaru. Un atveseļošanās ir dabisks process. Dažos gadījumos mums var ievajadzēties palīdzību no ārpuses, ja esam par daudz "izgājuši" no līdzsvara stāvokļa.
    9. Ārsta uzdevums-palīdzēt dabas dziedinošajiem spēkiem atjaunot līdzsvaru. Ārsta uzdevums - iemācīt cilvēku būt veselam.
     
    Gribu vēlreiz uzsvērt: es nenoliedzu veco modeli un visus medicīnas zinātnes sasniegumus. Dažos gadījumos tie var izrādīties noderīgi. Es vienkārši piedāvāju jaunu modeli, kas ir ļoti efektīvs nevis cīņai ar slimību, bet veselības, harmonijas un laimes stāvokļa radīšanai un atbalstīšanai.
  • (80.-83.lpp.)
    KRITIKA, PRETENZIJAS UN NEAPMIERINĀTĪBA
    (..)Pozitīvie nolūki - Vēlēšanās mainīt (cilvēku, valsti, pasauli); padarīt kādu vai kaut ko labāku; tiekšanās pēc pilnības. Tas ir, gala rezultātā - tiekšanās dzīvot harmoniskā pasaulē ar brīnišķīgiem cilvēkiem.
    Nolūki labi, bet vai labs ir veids, kā tos īstenot?
    (..), mēs paši veidojam savu pasauli, tātad - pievelkam savai dzīvei noteiktus cilvēkus un situācijas. Kādas gan mums ir tiesības kritizēt citus? Ja jums kaut kas nepatīk otrā cilvēkā, tad ielūkojieties sevī - šī uzvedība piemīt jums. Jo līdzīgs pievelk līdzīgu.
    (..) Mainiet savu uzvedību, un tad otrs cilvēks būs spiests citādi reaģēt. Ja jūs gribat, lai valsts vai pasaule, kurā Jūs dzīvojat, būtu pilnīgāka, tad pārtrauciet to kritizēt un izpaust neapmierinātību. Jo tas, kā saprotat, ne pie kā laba nenovedīs, drīzāk otrādi. Ja jūs kādu kritizējat, tad negaidiet no viņa nekā laba.
     
    Kā tad atbrīvoties no šādas postošas uzvedības?
     
    Uzņemieties atbildību! Jūsu pasaule — ir jūsu rokās. Kādu apvainot vai lamāt ir muļķīgi un bezjēdzīgi, un pat bīstami. Sāciet darbu ar sevi! Mainiet savas domas un savu uzvedību — un mainīsies apkārtējā pasaule. Jaunas domas radīs jaunas situācijas.
    Mācieties pieņemt! Pieņemt citus cilvēkus, citas pasaules, sistēmas, modeļus. Esiet elastīgi savās domās un uzvedībā. Ņemiet vērā ikvienu viedokli. Jo ne tikai jūsu pasaule ir unikāla, arī otra cilvēka pasaule ir unikāla. Visi dodas uz vienu mērķi. Tikai katram ir savs dzīves ceļš.
    Cieniet citus! Pasaule ir tā iekārtota, ka ikviens cilvēks, ko jūs savā dzīvē satiekat, nes jums kādu svarīgu informāciju, atklājumu. Tikai ļaudis savas lepnības dēļ to bieži vien nepamana. Esiet uzmanīgi un atsaucīgi! Paužot necieņu pret citiem, jūs pirmām kārtām necienāt sevi.
    Mācieties cienīt cilvēkus, ar kuriem kopā dzīvojat un strādājat; politisko sistēmu, likumus un valsti, kurā dzīvojat.
    Atcerieties — otra cilvēka pasaule, viņa jūtas ir svētas un neaizskaramas. Nekad nemēģiniet mainīt citus cilvēkus. Cieņa pret apkārtējo pasauli — tā ir jūsu labklājības ķīla.
    Iemācieties atzīt un uzslavēt! Tiecieties saskatīt cilvēkos tikai labo, pozitīvo, derīgo. Atcerieties, ka katrā cilvēkā ir dažādas īpašības. Un ja jūsu nodomi ir skaidri, tad arī cilvēki jums parādīs sevi no labākās puses.
    Sajūsminieties! Sajūsminieties par cilvēkiem, par apkārtējo pasauli. Atcerieties: ne tikai jūs esat unikāls, citi tāpat ir unikāli.
     
    Otrā grāmata
  • (238.lpp.->) Klepus
    Tā ir vēlēšanās uzbļaut visai pasaulei un paziņot par sevi: "Paskatieties uz mani! Uzklausiet mani!" Tādā gadījumā iemācieties izpaust savas jūtas, neapspiediet sevī emocijas. Droši sakiet to, ko jūs domājat.
    Dažos gadījumos klepus pilda savdabīgu bremzēšanas funkciju. Ja jūs nosodāt laužu uzvedību, skaļā balsī izsakāt neapmierinātību un kritiku, tad klepus "palīdz" jums saglabāt labas attiecības ar citiem cilvēkiem un iemācīties skaļi izteikt tikai atzinību.
  • (326.lpp.->)
    INFEKCIJAS SLIMĪBAS, IEKAISUMI
    Es uzskatu, ka cilvēki paši rada ne vien slimības, bet arī visus slimības izraisošos mikroorganismus. Viņi tos rada no nekā, no vakuuma, no tīrās enerģijas, izmantojot savu domu spēku. Tikai šīs domas ir postīgas un slimības radošas. Tas ir — sasprindzinājums, apjukums un nekārtība kolektīvās zemapziņas saprātā rada vīrusu vai mikrobu, kas palīdz izsaukt slimību.
    Iekaisums organismā nozīmē, ka mums ir "iekaisusi" apziņa, iztēle. Pie tā var novest spēcīgs naids, niknums, aizvainojums, vēlēšanās atriebties, bailes. "Iekaisušās" domas izpaužas kā augonis, strutu perēklis, abscess un drudzis.
    "Bet kā tad ar infekciju?" —jūs jautāsiet.
    Pašas baktērijas un vīrusi nepavisam nav bīstami. Tā ir daļa no apkārtējās vides, daļa no dabas un pilda kaut kādas svarīgas funkcijas. Piemēram, ir dažas baktērijas, kas dzīvo mūsu zarnās un palīdz gremošanas procesā. Mikrobi un vīrusi paši par sevi nav agresīvi, bet, nokļūstot agresīvā vidē, tie kļūst slimības izraisoši un toksiski. "Nederīgā zemē aug nederīga zāle." Kā teicis slavenais zinātnieks mikrobiologs Luijs Pastērs: "Mikrobi nav nekas, augsne ir viss." Bet augsni mēs sagatavojam ar savām domām. Ar labām domām — uzlabojam, ar agresīvām — pasliktinām.
    Te paveras divi ceļi. Pirmais — iznīcināt infekciju ar antibiotiku palīdzību. Bet, kā pierāda prakse, — tas ir strupceļš, jo izveidojas noturīgi mikroorganismu štammi, kas vairs nepakļaujas preparātu iedarbībai. Medicīna ir spiesta radīt arvien stiprākas ķīmiskas zāles, bet tas noved pie pilnīgas organisma saindēšanās.
    Un ir otrs ceļš — atbrīvoties no agresīvām domām un emocijām, kas rada barojošu augsni mikrobiem, un šādi paaugstināt savu imunitāti. Izvēle ir jūsu ziņā. Ar mikrobiem nevajag cīnīties, ar tiem vajag draudzēties.

    Tāda bieži sastopama infekcijas slimība kā gripa un pat jebkura saaukstēšanās norāda uz to, ka jūsu dzīvē vienlaikus noris pārāk daudz notikumu, un tas izraisa apmulsumu, satraukumu un nekārtību, aizkaitinājumu un sajukumu. Uzkrājušies lielāki vai mazāki konflikti, emocionāli satricinājumi, aizvainojumi. Tādā gadījumā slimība veic pozitīvu funkciju — saņemt uzmanību, atvirzīties no jebkuriem pienākumiem, atpūsties, kādu dieniņu pagulēt gultā un sakārtot domas.
    Reiz mana paziņas astoņgadīgais dēls pavēstīja:
    — Tēti, esmu tik noguris mācīties. Ja varētu saslimt! Nebūtu jāiet uz skolu.
    Domāju, ka tādas izjūtas pazīstamas ikvienam. Un ne tikai no bērnības. Cik bieži jūs paši esat ņēmuši slimības lapu?
    Slimību var izraisīt vienkārši bailes par savu veselību, bailes saslimt, jūsu uzticēšanās statistikai. Tādā gadījumā jūs pieņemat negatīvo sabiedrības orientāciju un reaģējat uz apkārtējo negatīvo noskaņu.

    Komentāri:
    Anonīms komentētājs, 2010-12-17, 21:10 :   SUPER! LABI IEDARBOJAS.
    INESE, 2010-12-17, 21:10 :   IZLASIET GRAMATU. . NOPIRKU JAU.
    Liene, 2011-08-07, 10:40 :   Jutu, ka si gramata ir noteikti janoperk!
    ZINTA, 2012-10-04, 18:24 :   Tiešām- super grāmata.Cīnīšos par savu vēzīti... Tas ir izārstējams !!! Pladies lieliskajam autoram.
    Arija, 2014-08-28, 15:14 :   Fantstiska grāmata, ar kuras palīdzību varam strādāt ar sevi līdz mūža galam.
    ciematniece.i., 2023-08-07, 10:03 :   fufelis pilnīgākais


    Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
    Vēlies komentēt?
    Vārds / segvārds:

    Komentārs par šo tēmu:

     

  • (c) Julita, 2008.- 2024.    

    dziedava.lv DZIEDAVA.lv